Home » Travel » Hilton Hotel, Bournemouth,

Hilton Hotel, Bournemouth,

Dorset, Anglia

Jolanta Ryba

Bournemouth Hilton to ładny, nowoczesny i przyjazny rodzinom hotel o nowoczesnym wystroju z subtelnym motywem z lat 30. XX wieku. Zaledwie 20 minut spacerem od centrum miasta lub plaży. W hotelu Hilton znajduje się restauracja o otwartym planie, bar i klub nocny na dachu. Hotel otoczony jest zazwyczaj samochodami  Porsche, Ferrari i Bentley i jest znany z wysokiej jakości usług.

Lokalizacja

Hotel Hilton mieści się niedaleko stacji kolejowej, skąd odjeżdżają pociągi do Southampton, Londynu, Reading, Oxfordu i Birmingham. Bournemouth i Southampton mają poza tym własne lotniska.

Hotel mieści się w centrum miasta. Ogrodnicy włożyli tu wiele wysiłku w stworzenie pięknie ukształtowanych tropikalnych ogrodów o przebogatej różnorodności kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych.  Wielbiciele nocnych rozrywek znajdą tu kluby nocne i kino wielkoekranowe.  Koncerty i wystawy goszczą w centrum konferencyjnym Bournemouth International Conference Centre. Na wschód od New Forest znajduje się mieszanka wrzosowisk, zarośli i prastarych lasów, zamieszkana przez dzikie konie i głównie turystów. Sezonowy pociąg familijny Peppa Pig dla dzieci i dorosłych, kursujący wzdłuż plaży, jest niewątpliwym przebojem wśrod odwiedzających Bournemouth rodzin.

Hotel

To miłe, wygodne miejsce na wspaniały weekend; łóżka są wygodne, ale niektóre elementy sterowania w ultranowoczesnej łazience były trochę zagadkowe. Na szczęście doceniłam pomoc recepcjonisty w udzieleniu mi pomocy w wyjaśnieniu różnorodnych funkcji tych tajemniczych kurków. Podobało mi się również, że było dobre oświetlenie do czytania książki w łóżku lub tabletu w fotelu, a także wygodne biurko i krzesło do pracy na moim laptopie.

 Hotel organizuje nocne imprezy w klubie nocnym na dachu, jednakże świetna dźwiękoszczelność pozwoliła cieszyć się ciszą i spokojem w sypialniach poniżej.

Jeśli zaś chodzi o restaurację, to może to być bardzo hałaśliwe miejsce na sobotnią noc, a kelnerowi trudno będzie usłyszeć twoje zamówienie. Wynika to z hałasu generowanego przez kuchnię w pracy i przez klientów w tej popularnej restauracji, ponieważ nie ma ściany oddzielającej kuchnię od restauracji.

 W innych przypadkach, kiedy restauracja i bar są mniej ruchliwe, można śledzić przygotowanie potraw i pracę zespołową w kuchni; jest to świetne miejsce na śniadanie, lunch, herbatę lub kolację.

To, co bardzo mi się podobało, to egzotyczne azjatyckie centrum sportowe i spa, które obejmowało pięknie oświetlony podziemny basen, jacuzzi, saunę i łaźnię parową. Czułam się jak w egzotycznej jaskini na Dalekim Wschodzie ze względu na wystrój,oświetlenie i efekty dżwiękowe powstające przy pływających na basenie gościach hotelowych.

Z pewnością jest to świetne miejsce na wypoczynek lub imprezę biznesową. Obsługa klienta była profesjonalna i bardzo przyjazna. Kto liczy na wysoką jakość usług, nie będzie zawiedziony.

Terrace Rd, Bournemouth, BH2 5EL, Anglia.

01202 804775

hilton.com

Comments are closed.