Home » Events » IV Kongres Polek w Londynie – część 3

IV Kongres Polek w Londynie – część 3

Jolanta Ryba

5 listopada, w trakcie IV Kongresu Polek w Londynie, ciekawy okazał się IV panel dyskusyjny – Kobiece innowacje.

Uczestniczki dyskusji

Brały w nim udział 3 biznesmenki – Ewa Galant, Monika Wróbel i Anna Żydzik. Pani Ewa założyła 2 startupy, jeden w branży IT, drugi w modzie – ‘’The Clothes’’, który stworzył własną linię modową dla kobiet i pragnie wypożyczać ubrania na różne okazje. P. Monika, działająca w Polsce, Wlk. Brytanii i na Węgrzech, zauroczona zabawkami ludowymi, założyła Koło Kobiet i wspierała ich twórczość ludową, produkcję zabawek i ozdób dla domu. P. Anna z kolei, w swej etycznej marce produkuje kapcie ze ‘’szczęśliwych owiec’’.

Modele biznesu

39197656 - people meeting creativity growth success innovation concept

P. Monika, po nieudanych doświadczeniach ze spółkami, ceni sobie obecnie jednoosobowy management i samodzielność w biznesie. P. Ewa rozumie, że biznes to jest ryzyko, ale i nieustanna nauka i inwestowanie własnych środków. Przedsiębiorcze panie są zgodne, że samemu lepiej się ponosi odpowiedzialność. Wsparcie mężczyzn jest bardziej widoczne w branży IT, gdzie kobiet jest zdecydowanie za mało i czują się niedowartościowane. Wszystkie właścicielki biznesów doszły do wspólnego wniosku, że nie trzeba bać się popełniania błędów, uczyć się na nich, a przez to ewaluować własne zdolności managerskie, produkt, obsługę klienta i w konsekwencji – cały biznes.

Współpraca z innymi

Równie interesujące okazały się przemyślenia na temat budowania marki. Należy tym zadać sobie pytanie – jaki problem mój produkt rozwiązuje? Ludzie zechcą pomagać twojemu biznesowi, jeśli bierzesz na siebie skalkulowane ryzyko. Ludzie również pomagają, jeśli widzą pasję i wartość, jaką wnosisz na rynek lokalny czy globalny. W biznesie solo – wszystko należy do nas – zarówno zyski, jak i straty. Zastanówmy się – Co? Dla kogo robić? Dlaczego? I po co? Każdy dzień wniesie jakąś wartość do biznesu i przy odpowiednim nastawieniu i po jakimś czasie zweryfikujemy produkt i ofertę dla osiągnięcia postępu w prowadzeniu naszej działalności gospodarczej.

Created with Nokia Smart Cam
Publiczność na IV Kongresie Kobiet

Skuteczny biznes

Taka wydaje się recepta na sukces, zgodna z najnowszymi światowymi trendami w prowadzeniu biznesów. Kobiety wykazują się skutecznością w sięganiu po środki z funduszy i programów unijnych, jak np. Kreatywna Europa. Nie mają problemu z pokonywaniem oporów osobowościowych, jak w typowo męskich zespołach, łatwo uczą się nowatorskich metod prowadzenia biznesu i zawierają relacje partnerskie. Sukces ekonomiczny zaproszonych dyskutantek zdaje się potwierdzać tę radę.

Podziękowania

IV Kongres Kobiet w POSKu stał się również okazją do komercyjnej prezentacji wielu biznesów. Należy wyróżnić przy tym The Polish Bakery London Wembley, Yammy Macieja Czudeckiego, które zapewniły katering i piękne dekoracje  Perfabulous – Paper Floral Artistry. Spośrod wielu prezentowanych przy tej okazji biznesów przyciągały  uwagę kosmetyki firmy ArBonne i oferta Forest & Ray Dental.

Zjednoczone Królestwo Polek w Londynie włożyło wiele wysiłku w zorganizowanie IV Kongresu Polek w Londynie i należy im się podziękowanie za partonat nad tak złożonym przedsięwzięciem. Integracja środowiska polonijnego zawsze procentuje – daje nam poczucie tożsamości narodowej i pozwala lepiej zasymilować się w Wielkiej Brytanii.

www.krolestwopolek.eu

http://www.london.mfa.gov.pl/en/

https://www.polishprofessionals.org.uk/

 

Comments are closed.