Home » Biznes » Strona WWW Treść Pomysły Uwagi

Strona WWW Treść Pomysły Uwagi

Proces projektowania stron internetowych

Napisała: Jolanta Ryba

 

Jako dziennikarka  jestem często proszona do tworzenie treści stron internetowych dla klientów biznesowych. Jest kilka spraw , o których warto pamiętać przy tworzeniu strony internetowej. Możesz się ze mną skontaktować , gdy trzeba pomóc twojej stronie biznesowej.

Oto kilka punktów, nad  którymi  należy się zastanowić, oglądając swoją stronę internetową:

 1. Elastyczny Projekt

– Nie wiesz, co to jest? Tutaj masz okazję, aby się dowiedzieć. Elastyczne projektowanie jest to zdolność do reagowania na stronie internetowej, bez względu na rozmiar ekranu, na jakim ktoś ogląda twoją stronę. Na przykład,  jeśli używasz telefonu komórkowego, elastyczna strona dostosuje swoją bieżącą stronę, aby automatycznie dopasować się do wielkości ekraniu urządzenia mobilnego bez aplikacji mobilnej lub jakiegokolwiek innego kodowania. W rezultacie, podczas tworzenia nowej strony internetowej lub ponownej jej ewaluacji, upewnij się, że jest elastyczna!

Uwaga: Po zakończeniu projektowania lub ewaluacji swojej strony internetowej: powinieneś  przetestować ją na różnych gadżetach , na przykład telefonach komórkowych, iPadach lub  tabletach, monitorach komputerowych itd. Trzeba zobaczyć, jak strona wygląda pod względem układu tekstu i zdjęć, ogólnej atrakcyjności wizualnej itp.

 1. Trzy wezwania do działania

Większość stron internetowych ma wiele informacji na ten temat lub zwięzłą informację, w której zawierasz to, co chcesz powiedzieć swoim klientom i dać zobaczyć czytelnikom. Jednak to, co dobre, jako ogólna informacja, nie zawsze jest równie dobre na twojej stronie internetowej, szczególnie, jeśli nie masz wezwania do działania dla składających ci wizyt czytelników. Podczas tworzenia strony internetowej, musi być jasne, w ciągu 5 sekund, co chcesz, aby czytelnik zrobił. Czy ma wypełnić formularz? Czy ma podnieść słuchawkę i zadzwonić? Czy po prostu uzyskać więcej informacji o tobie? Ustal swoje wezwania do działania i upewnij się, że są na twojej  stronie widoczne  i łatwo dostępne. BĄDŹ  SKUTECZNY!

 1. Upraszczaj

Trzymaj się zasady zmierzania do istoty sprawy;  najlepiej utrzymywać  prostotę i przejrzystość na stronie internetowej, aby łatwo było się poruszać na twojej stronie. Kluczem do skutecznej strony jest utrzymanie jej tak uproszczonej, jak to możliwe, prostej i łatwej w obsłudze dla klientów, aby znaleźli oni więcej informacji o tobie. Czy jest to strona internetowa e-commerce lub po prostu portal informacyjny, to najlepiej zachować treść uproszczoną!  Nie należy umieszczać zbyt wielu zdjęć, nie należy publikować zbyt długiego tekstu, ani nie używać zbyt dużo koloru.  Upewnij się jednak, że tekst jest czytelny dla kogoś z mniej niż doskonałym wzrokiem.

 

 1. Dobre zdjęcia, pliki wideo, audio itp.
38522986 - www web design web page website concept
Potrzeba dobrych zdjęć

Strona internetowa powinna zawsze używać dobrych, dobrze skomponowanych zdjęć, które powinny obejmować ludzi robiących coś, jak omawianie planów, rozmawianie przez telefon, korzystanie z komputera itp. DOBRE ZDJĘCIE JEST WARTE MILION SŁÓW. Aby uzyskać dobre zdjęcia, ikonografiki, audio i wideo  możesz spróbować  poszukać na następujących witrynach.

http://www.123rf.com/

https://www.youtube.com/?gl=GB

https://www.flickr.com/

 1. Dobre treści

Każda strona powinna mieć dobrą treść po to, aby ludzie łatwo mogli ją odczytać i zrozumieć. Nie pisz zbyt wielu stron jednego tekstu i nie używaj w nim żargonu typu finansisty lub prawnika. Chcesz zamieszczać  treści, które  każdy może zrozumieć i łatwo porównać z innymi. Treść jest ważna nie tylko dla użytkowników, ale i dla Search Engine Optimization. Jest to sposób, w jaki wyszukiwarki będą mogły Cię znaleźć w oparciu o to, co mówią treści twoich artykułów.

 1. Przykładów biznesowych stron internetowych:

http://www.nicnewmanoxford.com/

http://www.group-savvy.co.uk/

https://www.scottfraser.co.uk/

http://www.globeprospect.com/

 

 1. Pytania testowe do twojej strony
18325281 - students holding question markes, what kind of future could have?
Pytania do testowania

Opracuj również co najmniej pięć kluczowych pytań,  za  pomocą których  można sprawdzić, jak skuteczna jest witryna. Następnie poproś kilka osób, aby przyjrzeli się na twojej stronie internetowej i zobaczyli, jak szybko mogą znaleźć na niej następujące informacje:

 1. Z kim się skontaktować?
 2. Jak twoja firma może rozwiązać poszczególne problemy?
 3. Jakie jest twoje doświadczenie?
 4. Czy są informacje zwrotne od klientów?
 5. Czy masz jakieś nagrody branżowe?
 6. Z kim klient powinien się kontaktować w sprawie różnych zadań?
 7. Kim są ludzie w twoim zespole?
 8. Jakie są ich obowiązki?

Możesz się ze mną skontaktować , gdy trzeba pomóc w twojej stronie biznesowej:

Jolanta Ryba

 Mob. 077 297 451 96

Tel: 01865 762 710.

Email: jolaryba56@gmail.com

 

Comments are closed.