Home » Biznes » Sekret sukcesu polskiej kuchni B & S Flavor z Oksfordu. Wywiad biznesowy

Sekret sukcesu polskiej kuchni B & S Flavor z Oksfordu. Wywiad biznesowy

Napisała: Jolanta Ryba

20160324_120351
Właściciel Sławomir Biegański na markecie w Oksfordzie

B & S Smak ( B & S Flavor)  jest młodą firmą z Oksfordu, powstała ona rok temu. Gotują potrawy domowej kuchni polskiej na wynos i dostarczają je do domów swoich klientów. Założona przez małżeństwo Beaty i Sławka Biegańskich, B & S Flavor zapracowała już na swoją dobrą reputację pośród osób, które cenią sobie świeżo przygotowane dania kuchni polskiej z dostawą wprost pod ich  drzwi.

 

Co ich zainspirowało?

 

W rezultacie wielu pochwał zebranych od rodziny i znajomych na temat ich gotowania, postanowili oni założyć pierwszy polski biznes z daniami na wynos w Oksfordzie. Nazwa tej firmy pochodzi od pierwszych imion ich właścicieli ( Beata i Sławek). Dalszy człon nazwy – Flavor – nawiązuje do ambicji uchwycenia smaku charakterystycznego nie tylko dla ich rodzinnego domu, ale i Polski, ich ojczyzny. Szefem kuchni jest Sławek Biegański, który nie tylko gotuje, ale także zarządza biznesem, podczas gdy jego żona Beata wykonuje wszystkie zadania biurowe i komunikacyjne. Jest to rzeczywiście firma rodzinna; nawet ich dwaj synowie są zaangażowani w każdy aspekt ich działalności, zwłaszcza w okresach świątecznych.

 

Co sprawia, że firma jest wyjątkowa?

 

Sekret B & S Flavor polega na tym, że ich gotowanie jest zgodne z tradycją zdrowej staropolskiej i słowiańskiej kuchni. Przygotowują oni potrawy ze świeżych składników, bez nowomodnych wynalazków i konserwantów. Nie jest zatem niespodzianką, że są tak popularni wśród swoich klientów, zdobywają wszak ich serca niepowtarzalnym i nie dającym się zafałszować smakiem.

Firma sprzedawała już swoje wyroby na różnych wydarzeniach biznesowych i lokalnych targach żywności. Beata opisuje ich działalność jako „pracę w służbie domowego, bezpiecznego i satysfakcjonującego jedzenia”. Ich łagodne przyprawy działają na korzyść starszych klientów i osób z dziećmi. Mogę również dodać od siebie, że firma uzgadnia menu, zatem oferuje zindywidualizowaną obsługę klienta, prowadzoną w sposób przyjazny i terminowy.

B & S Flavor, jak wiele innych współczesnych przedsiębiorstw w branży spożywczej ma ambicję, aby stać się firmą ekologiczną i przyjazną dla środowiska. Wiele już robią w tym kierunku. Wśród ich planów na przyszłość jest stuprocentowe używanie papierowych opakowań.

20160323_204627
W domowej kuchni

Ulubione dania

 

Wśród ulubionych dań klientów figurują:

  • placki ziemniaczane,
  • krokiety z nadzieniem szpinakowym,
  • pierogi ruskie.

Sławek może się pochwalić własną recepturą na sałatkę z buraków, ogórki kiszone i kiszoną kapustę; robi je we własnym zakresie na potrzeby bieżących zamówień. Wielu klientów lubi też naleśniki i krokiety z pieczarkami i serem. B & S Flavor dostarcza też szereg innych, ulubionych przez brytyjskich konsumentów potraw, a w tym:

  • schabowe,
  • kotlety z piersi kurczaka,
  • kotlet z mięsa mielonego; wszystkie powyższe dania zawsze z dodatkiem świeżej surówki lub sałatki,
  • gołąbki z sosem grzybowym również warto spróbować.

Wszyscy klienci je lubią.

 

Polskie kiełbasy

 

B & S Flavor miała już swoje stoisko w Cowley Centre i na targu rolniczym zdrowej żywności przy ulicy Cowley za Tesco. Informacje zwrotne od klientów, którzy próbowali ich darmowych próbek były pozytywne. Beata lubiła obserwować pojawiający się na ich twarzach uśmiech, który był dla nich wystarczającą nagrodą. Sławek wprowadził swoich kupujących w nowy sposób jedzenia polskich kiełbasek – nie w bułce, ale solo, na gorąco i na talerzu , wraz z korniszonem i barszczem. Sławek mówi: „Tylko w ten sposób klienci mogli docenić wspaniały smak importowanych polskich kiełbas”.

 

Perspektywy na przyszłość

 

Firma działa z takim sukcesem, że już teraz ma plany, aby rozwinąć działalność i uwzględnić doradztwo biznesowe na temat finansowania i  lokalnego wsparcia ich biznesu.

Niewątpliwie pierwsza polska firma cateringowa w Oksfordzie rośnie w siłę. Na pewno zasługuje na swoją dobrą reputację jako uczciwy, etyczny, godny polecenia i przyjazny dla klienta biznes.

 

Aby zamówić potrawy B & S Flavor, zadzwoń do Sławka i Beaty: 01865 807 998 albo 07881 098 580.

 

Comments are closed.